Діти сайт для батьків.
Бухгалтер – затребувана професія сьогодення


Без бухгалтера не обходиться жодна організація, яка веде серйозну діяльність. Така посада дуже потрібна для ведення фінансових справ та обліку на підприємстві. Тому людина, яка обирає цю професію, потрапляє «в десятку». Здобувши освіту, знайти роботу буде нескладно. Сотні компаній пропонують вакансії бухгалтера. Кваліфікований працівник – безцінний для роботодавця, проте відповідальність у нього висока.

Специфіка професії

В малих компаніях потрібен один бухгалтер, у великих – передбачено кілька посад для таких спеціалістів. В останньому випадку обов’язки розподіляються між всіма працівниками. За все відповідає головний бухгалтер. Часто працівникові доводиться виконувати такі завдання:

  • вести первинну бухгалтерію: приймати, обробляти і контролювати фінансову документацію – працювати з повідомленнями, рахунками, накладними, договорами;
  • нараховувати заробітну плату працівникам, виконувати умови цивільних договорів;
  • займатися податковими та управлінськими розрахунками: складати і здавати фіскальні звіти, мінімізувати виплати по оподаткуванню.

На посадові обов’язки бухгалтера впливає вид діяльності компанії. Інколи йому доводиться співпрацювати з банками і кредитними організаціями, брати участь у проведенні інвентаризацій, працювати з імпортом. Робота бухгалтерії суворо контролюється: з одного боку роботодавцем, з іншого – законодавством.

Вимоги до кандидата

Роботодавець бажає бачити на посаді бухгалтера відповідальну та організовану людину. Адже несвоєчасна здача звітів може дорого обійтися підприємству. Інші важливі особистісні якості працівника:

  • скрупульозність;
  • старанність;
  • здатність до високої концентрації уваги;
  • добре розвинена пам'ять – в голові необхідно утримувати великий обсяг інформації;
  • стресостійкість.

Бухгалтер повинен бути впевненим користувачем ПК, вміти працювати з необхідним програмами. Посада вимагає посидючості, уважності та терпіння.

Переваги та недоліки роботи

Здобути професію можна у фінансово-економічних вищих навчальних закладах. Отримати необхідні знання дозволяють також бухгалтерські курси та семінари. Серед переваг професії виділяють:

  • затребуваність на ринку праці;
  • нормований робочий день – в більшості випадків;
  • можливість отримувати додатковий заробіток – наприклад, у вільний від основної роботи час допомагати у веденні бухгалтерії дрібним підприємцям.

Серед мінусів професії виділяють часті зміни в законодавстві, за якими доводиться постійно слідкувати. Інколи в ньому зустрічаються суперечності. Постійне спілкування з представниками держорганів, особливо з податковою інспекцією, викликає стреси. Бувають ситуації, коли необхідно виконувати вказівки керівництва, навіть якщо вони суперечать власним переконанням. Діяльність бухгалтера строго регламентована і не залишає простору для творчості. Його помилка – це санкції, штрафи і т. п.

Інформація розміщена на правах реклами



Дата публікації: 28.01.2020
Переглядів сьогодні: 2
Переглядів всього: 2599
Рекомендуємо